Biyografi

Yıllarca ticaretle uğraştım, müziğe aşık olmama rağmen uzunca süre sadece amatör sahnelerde bulundum. Yakın çevremin ve ailemin teşvikiyle müziğe profesyonel olarak başlayıp çeşitli sahnelerde solistlik yaptım. Çocukluğumdan beri ilgi duyduğum işi yapıyordum artık. Babamın vefatı ve yaşadığım üzücü olaylar arka arkaya gelince besteler yapıp sözler yazdım. Öncesinde de denemelerim vardı ama albüme adını veren “Sonbahar” ve önümüzdeki zamanlarda paylaşacağım besteleri bu dönemde gerçekleştirdim. Bir buçuk yıl önce çalışmalara başladım ve bu zaman içerisinde koca bir ekip olduk. Müzik sektöründe çok sayıda esere ve albüme imzasını atan Taner Demiralp’in müzik direktörlüğünde ilk adımı attık ve sözü müziği bana ait olan Sonbahar isimli eserin kaydını ve aranjesini yaptık, sonrasında Ali Boz aracılığıyla Türkiye’nin en büyük müzik şirketi olan DMC (Doğan Müzik Yapım) ile yollarımızı birleştirip, Samsun Demir’in ve Özden Bora’nın beğeni ve destekleriyle profesyonel olarak sektöre ilk albümümle giriş yapmış oldum.
Gülşen ve Ozan Çolakoğlu bestesi olan “Aşk Cinayet Sever”, İbrahim Tatlıses’in daha önce seslendirdiği, sözü Levent Bektaş’a, müziği Uğur Bayar’a ait “Bırakın Gitsin”, sözü bana ve Yusuf Güney’e, müziği Yusuf Güney’e ait “Seyyah” ve albüme adını veren sözü-müziği yine bana ait olan “Sonbahar” isimli eserlerin albümde olmasına karar verdik. Ülkemizin değerli aranjörleri Taner Demiralp, Selim Çaldıran ve Ozan Sarıboğa ile birlikte düzenlemeleri yaptık. Bestelerdeki enstrümanları, alanında en iyi müzisyenlerden oluşan bir ekiple icra ederek, Ümit Sayın gibi duayenlerin de önerilerini alıp en iyiyi sunmaya çalıştık. Son aşamada mix ve mastering işlemlerini de yine alanında uzman ve birçok ünlüyle çalışan Candar Köker ve Celil Yavuz yaptı. İlk klibi, daha önce ülkemizde beğeni ile izlenen yapımlarda yönetmenlik yapmış Kemal Sözen öncülüğünde “Sonbahar” isimli esere çektik. Fotoğraf çekimleri ve işin diğer kısımlarının organizasyonunda Serhat Ekmen yönetimde Aşk-ı Sanat özenle çalıştı. Dmc şirketinin birbirinden çalışkan ve deneyimli ekibiyle de albümü sizlerin beğenisine sunmak için bütün hazırlıkları tamamladık.
Hedefim; arabesk müzikten pop müziğe, halk müziğinden sanat müziğine, birçok eserden oluşan repertuarım ve bestelerim ile hislerimi paylaşmak, sesimi ulaşabildiğim kadar kişiye duyurmak, hatta ülke sınırlarını aşıp aynı dili konuşmadığımız insanların duygularına da evrenin ortak dili müzikle tercüman olmak.
Beni, bu yolculukta yalnız bırakmayan, emek verip zaman harcayan, maddi manevi desteği olan herkese sonsuz teşekkürler ve sevgiler…